Nedjelja | 05.09.2021

Veliki Snežnik 1796 mnv

nedjelja 05.09.2021. godine

POLAZAK: u 5:00 h, ispred hotela Turist, Varaždin

Veliki Snežnik je najviši vrh juga Slovenije s visinom od 1796 m, s kojeg se pruža prekrasan pogled na veći dio Slovenije i susjedne Hrvatske. Po lijepom vremenu možemo vidjeti najviše vrhove Gorskog kotara i Istre na kojima se ističu Risnjak, Snježnik i Učka. Na slovenskoj strani, kroz nepregledne šume unutrašnje Slovenije, a vidimo i najviše vrhove Julijskih Alpa, Kamniško-Savinjske Alpe i Karavanke.
Nekoliko metara ispod vrha nalazi se sklonište-koča Draga Karolina.
Nakon polaska iz Varaždina krećemo prema Ptuju, uz stajanje od 30 min za kavu u Tepanju, prema Ljubljani, Postojni, Pivki, Ilirskoj Bistrici i mjestu Sviščaki (1250 mnv), gdje se nalazi planinarski dom na Sviščakih. 5 h  (283 km* 2 * 6,62  / 25 = 150 ,  * 7.78 /40 =110 ) +
Sa Sviščaka krećemo na Veliki Snežnik iza 10 h, a na vrh stižemo oko 13 h.
Oko vrha i koče Draga Karolina se zadržavamo do 2 sata, a iza 15h se spuštamo do autobusa.
Visinska razlika, na ukupnom putu dugom oko 11 km je oko 650  m, za što treba do 3 sata u usponu i nešto manje u spustu.
U povratu posjećujemo gostionicu Trojane ili stanemo prema potrebi.
Povratak za Varaždin je oko 18:00 s dolaskom oko 23:00.

CIJENA:

– članovi HPD „MIV“  :   150,00 kn
– aktivisti HPD „MIV“ :   120,00 kn
– ostali članovi HPD  :   170,00 kn

OPREMA: standardna planinarska oprema (pl. cipele, štapovi, slojevita odjeća, zaštita od vjetra i kiše)
NAPOMENA: Zbog slučajeva otkazivanja na nekim izletima, rezervacija mjesta u autobusu se osigurava isključivo uplatom pune cijene.
Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.
Vodiči zadržavaju pravo izmjena programa u skladu s uvjetima na terenu.
Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu.
Obavezno ponijeti osobnu iskaznicu, COVID putovnicu, planinarsku iskaznicu i EU zdravstvenu iskaznicu.

Prijave se primaju do 25.8, a  uplate 25.8 i 1.9 u prostorijama MIV-a  ukoliko bude 25 prijavljenih za mali autobus. Prilikom prijave najaviti da li želite obrok u Koči na vrhu Velikog Snežnika ( jota)

SVOJE SMEĆE UVIJEK NOSITE U DOLINU!
Vodiči izleta : Miroslav Priher  091 611 3306 ; miroslav.priher@gmail.com
                                                Vladimir Češnjaj 099 701 1646

PDF programa možete preuzeti OVDJE!