Orienteering – Varaždin Indoor Challenge 2018.

24.2.2018. VARAŽDIN
IZVJEŠTAJ I REZULTATI

Po prvi put održano je orijentacijsko natjecanje u zatvorenom prostoru u Varaždinu, u prostoru I. OŠ Varaždin, u subotu 24.2.2018. s prvim startom u 18:00.

Pripremu i organizaciju je odradila orijentacijska sekcija HPD MIV, te je ovo prvo orijentacijsko natjecanje kojem su glavni organizatori članovi OK Ivan Merz iz Varaždina.

Sudjelovali su članovi deset orijentacijskih klubova.

Službene su kategorije imale SI elektroničku obradu podataka (Ž18, M18, Ž45, M45, ŽB, MB, ŽA, MA).

Neslužbena dječja kategorija (ŽD, MD) bila je namijenjena za učenike I. OŠ Varaždin koji su koristili kontrolne kartone i perforatore, te je zbog toga njihov status u rezultatima naveden kao “diskvalificirani” iako su završili natjecanje.

Sveukupno je nastupilo 110 natjecatelja: 78 registriranih natjecatelja i 32 učenika (neki su trčali u paru ili grupi).

Trčalo se po karti “I. OŠ VŽ” koju je za tu priliku iscrtala Marina Kopjar, mjerilo 1:350, iscrtana u siječnju 2018.

Nakon natjecanja podijeljene su medalje za prva tri mjesta u svakoj od deset kategorija natjecanja. Ali također su podijeljeni i pehari za najbolje natjecatelje u prvom noćnom indoor kupu Hrvatske u osam službenih kategorija (zbrajali su se rezultati O-PMF natjecanja održanog 11.2.2018. u Zagrebu i ovog natjecanja).

U organizaciji su sudjelovali:
-glavni organizator: Marina Kopjar
-zamislio i postavio staze: Ivan Šeperić-Grdiša
-SI računalna obrada podataka: Miroslav Hainž
-na staru: Dario Štambuk, Senija Zadravec-Kermek, Davorka Srebačić
-na startu i cilju za učenike: Spomenka Kovačić, Nenad Kovačić, Jelena Portner Pavićević
-ispis uplatnica i računa: Milan Turkalj
-domar, ključar i čuvar prostora I. OŠ VŽ: Đuro Hrg
-fotograf: Dora Kermek
-snimatelj: Tony Udris
-asistent: Ana Srebačić
-pridobio sponzora za okrijepu: Predrag Mađarić
-sponzor okrijepe: Pekara CRO-PEK, Čakovec
-pomagaći: Lidija Detić, Miroslav Priher, Predrag Labaš, Damir Popović

Zahvala svima koji su doprinijeli organizaciji i realizaciji ovog natjecanja.

Prije svega Ivanu Šeperiću-Grdiši koji je pristao na organizaciju zajedničkog Indoor kupa Hrvatske, iako je znao da mi tek moramo naučiti tehničku stranu organizacije natjecanja, te na njegovoj tehničkoj poduci, pomoći i podršci tokom svih faza pripreme i provedbe natjecanja.

Posebna zahvala i Dariu Štambuku koji nas je naučio organizirati natjecanja. Na njegovu pohvalu i kritiku, ali prije svega savjet i podršku uvijek smo mogli računati, pa tako i ovom prilikom.

Svim članovima obitelji Štambuk, Gojmerac i Boban s kojima mi iz Varaždina činimo ekipu pod imenom OK Ivan Merz, jer bila nam je bitna vaša prisutnost i potpora na natjecanju.

Orijentacijskim klubovima koji su nam posudili opremu potrebnu za provođenje natjecanja: OK Jelen, OK Japetić i OK Maksimir.

Ravnateljici I. OŠ Varaždin Karmen Hans-Jalšovec koja je dopustila korištenje prostora škole u svrhu organizacije natjecanja.

Predsjedniku planinarskog društva HPD MIV Dragi Stuparu koji je pozdravio prisutne u ime Planinarskog društva te podijelio medalje i pehare.

Ali još jednom zahvala i svim već nabrojenim članovima orijentacijske sekcije HPD MIV koji su na dan natjecanja fizički odradili sve poslove. Za njih, zbog njih, ali i zahvaljujući njima ovo je natjecanje organizirano i uspješno održano.

Zahvala i svim natjecateljima, pratnjama, mama i tatama učenika na navijanju i potporu.

Ovo je tek prvo natjecanje koje je organizirala orijentacijska sekcija HPD MIV, članovi OK Ivan Merz – hvala vam svima što niste bili prekritični! 🙂 i što ste u ovolikom broju došli i ukazali nam povjerenje.

Vaša: Marina Kopjar

7. Fran Zagrajski
8. Tonči Ahmetović
9. Jakov Levatić