Nedjelja | 28.01.2018

HPD “MIV“ VARAŽDIN
organizira izlet na

ŽUMBERAK

PLIJEŠ (977 mnv) – SVETA GERA (1178 mnv)

28. siječnja 2018. godine

POLAZAK:

28. 1. 2018. godine u 6,00 sati s parkirališta kod hotela Turist u Varaždinu.

Vozimo se autocestom kroz Varaždin, Zagreb, do izlaska Jastrebarsko.

Vožnju nastavljamo do naselja Krašić gdje je predviđeno stajanje radi jutarnje kave.

Vožnju nastavljamo kroz žumberačka sela Pribić, Oštrc, Reštovo do Sošica, gdje je predviđen dolazak oko 9,30 sati.

U selu Sošice počinje planinarska staza prema vrhu Svete Gere.

TRASA PUTA:

Polazak u 9,45 sati iz sela Sošice (559 mnv) do planinarskog doma Vodice (850 mnv), za što je potrebno cca 40 minuta hoda.

Rekreativna grupa ostaje kod planinarskog doma Vodice, dok ostali nastavljaju prema vrhu Pliješ (977 mnv), te dalje prema vrhu Svete Gere (1178 mnv).

Po dolasku na sam vrh slijedi odmor, te se vraćamo prema selu Sošice, gdje se sastajemo s rekreativnom grupom.

Duljina rute Sošice – planinarski dom Vodice – Pliješ – Sveta Gera je cca 11 km, dok duljina rute Sveta Gera – Sošice iznosi cca 7 km.

Za sve ukupno potrebno je otprilike 6 sati hodanja bez odmora.

POVRATAK:

Iz Sošica za Varaždin predviđen je polazak u 17,00 sati.

Dolazak u Varaždin u 20,00 sati, sa stajanjem prema potrebi.

PIĆE I HRANA:

Iz vlastitog ruksaka.

Planinarski dom Vodice opskrbljen je pićem.

CIJENA PRIJEVOZA:

– 30 sjedala:

Aktivisti 50 kn
Planinari HPD “MIV” Varaždin 70 kn
Novoučlanjeni i vanjski planinari 90 kn

– 49 sjedala

Aktivisti 40 kn
Planinari HPD “MIV” Varaždin 50 kn
Novoučlanjeni i vanjski planinari 70 kn

OPREMA:

Standardna planinarska oprema (gojzerice, štapovi, gamašne, topla odjeća, rezervna odjeća, zaštita od sunca, kiše)

NAPOMENA:

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodiči zadržavaju pravo izmjene programa u skladu s uvjetima na terenu.

Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu. Obvezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

Sveta Gera, planinarska kuća Vodice i sklonište Sveta Gera kontrolne su točke HPO-e i HPK-a.

VODIČ IZLETA:
Vladimir Češnjaj 099 701 1646
Josip Kovačić 098 928 2687

Plan puta u .pdf obliku za ispis