Nedjelja | 25.03.2018

Uršlja gora – 2018. – VAŽNA OBAVIJEST

“Izlet na  Uršlju goru će se održati vremenski kako je planirano u nedjelju  25.3 s polaskom u 6h, uz razliku što se polazna točka mijenja sa Poštarskog Doma na Ivarčko jezero oko 650 m ndm, jer put kroz Kozarnicu do današnjeg dana nije ishodan, dok je Železarski put od Ivarčkog jezera prohodan.

Na toj polaznoj točki  nema doma, pa je prvi dom tek pri vrhu 1680m, koji radi vikendom. Tehnički je put je slično zahtjevan kao i planirani. Preporučuju se male dereze (žabice), posebno pri spustu, zbog zaleđenog snijega na nekim mjestima, no nije obvezno.

Vodič izleta : Miroslav Priher”

Izletnička sekcija HPD “MIV“, Varaždin

organizira izlet na

Uršlja Gora (Plešivec 1.699 m.n.v.)

nedjelja 25.03.2018. godine

POLAZAK:

U 6:00 sati, ispred hotela Turist, Varaždin.

Uršlja Gora (Plešivec 1699m) je najistočniji vrh Karavanki smješten između Slovenj Gradeca i Črne na Koroškem.

Ime je dobila prema gotičkoj crkvi Sv. Uršule koja se nalazi na samom vrhu gore, a ujedno je i crkva na najvišoj visini u Sloveniji.

Uršlja Gora je usamljena planina i svojom visinom dominira, pa se s nje pružaju izvanredni vidici na sve strane.

Na istoku Pohorje, na sjeveru austrijske Alpe, na zapadu Peca, na jugozapadu Kamniško-Savinjske Alpe, na jugu Rekovec, Menina planina i Kum.

TRASA PUTA (okvirni dinamički plan koji se može prilagoditi vremenskim prilikama na terenu):

Nakon polaska iz Varaždina, krećemo prema, Ptuju, Celju, Slovenj Gradecu, te oko 9:00 sati dolazimo na parkiralište u mjestu Sele od kojeg ima oko 15 minuta do Poštarskom doma pod Plešivcem ( 800 m.n.v). Penjemo se preko Kozarnice, do Doma na Uršlji gori (1.680 m.n.v.), od kojeg je 10 minuta do vrha Uršlje gore na 1.699 m.n.v.

Visinska razlika, na putu dugom 7 km do vrha, je nešto više od 1000 m, za što treba oko 3 sata uspona i nešto manje u spustu.

Spust je predviđen do 16 sati, sa zadržavanjem u Poštarskom domu pod Plešivcem oko 1 sat.

Povratak za Varaždin je oko 17:00 s dolaskom iza 20:00 sati.

CIJENA PRIJEVOZA:

Aktivisti 60 kn
Planinari HPD “MIV” Varaždin 80 kn
Novoučlanjeni i vanjski planinari 100 kn

OPREMA:

Standardna planinarska oprema za zimske uvjete (planinarske cipele, štapovi, slojevita odjeća, zaštita od vjetra, kiše i snijega)

NAPOMENA:

Zbog slučajeva otkazivanja na posljednjim izletima, rezervacija mjesta u autobusu se osigurava isključivo uplatom pune cijene.

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.
Vodiči zadržavaju pravo izmjena programa u skladu s uvjetima na terenu.
Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu.
Obavezno ponijeti osobnu iskaznicu ili putovnicu, te planinarsku iskaznicu.

SVOJE SMEĆE UVIJEK NOSITE U DOLINU!

Vodič izleta :
Miroslav Priher 091 611 3306 miroslav.priher@gmail.com