Nedjelja | 02.12.2018

Smrekovec 1577 m.n.v.

POLAZAK: nedjelja 02.12.2018. godine autobusom u 05:00h s parkirališta ispred Hotela Turist.

Plan puta: nakon polaska iz Varaždina vozimo se kroz Ptuj prema Celju, Velenju, kroz Soštanj do Andrejevog doma na Slemenu 1096 m.n.v., uz jedno stajanje na putu u Tepanju.

Smrekovec je gora vulkanskoga porijekla na istočnom rubu Smrekovškega gorja visoka 1577 m.n.v.  Širok travnati vrh, na kojem stoji piramida s kutijom za žigove i upisnom knjigom, te platforma za promatranje, okružen je smrekovom šumom.  Andrejev Dom na Slemenu i Dom na Smrekovcu su točke Slovenske planinarske obilaznice.

Zahtjevnost: nezahtjevne planinarske staze i putovi, uz zimske uvjete i moguć snijeg.

Dinamika kretanja: Nakon dolaska autobusa do Andrejevog doma na Slemenu 1096m n.m.v. krećemo na uspon do Doma na Smrekovcu 1377 m.n.v. do kojeg nam treba oko 2 i pol sata. Planinari koji ne žele na vrh, mogu se zadržati u gornjem domu, dok ostali kreću do vrha Smrekovca na 1577 m.n.v. , do kojeg treba još oko 30 minuta uspona. U povratu s vrha, možemo se kratko zadržati u Domu na Smrekovcu, nakon čega se oko 2 sata spuštamo prema autobusu kod Andrejevog Doma. Sveukupno najviše 6 sati hoda na putu od 18 km i oko 780 metara uspona i spusta.

U Varaždin se vraćamo u večernjim satima uz najmanje jedno stajanje po putu.

OPREMA: standardna planinarska oprema prilagođena vremenskim uvjetima (gojzerice, štapovi, slojevita odjeća, zaštita od vjetra, kiše, sunca, rezervna odjeća za presvući, zimska oprema za hod po snijegu, rukavice i kapa).

Cijena prijevoza :  Članovi HPD MIV: 100,00 kn;    Aktivisti HPD MIV: 80,00 kn;   Vanjski članovi HPSa: 120,00 kn

Prijave i uplate se primaju do uključujući srijede : 21.11.2018, na sastancima i prostorijama HPD MIV.

Andrejev Dom na Slemenu 1096 m.n.v.  i Dom na Smrekovcu 1377 m.n.v. su opskrbljeni pićem i jelom.

NAPOMENA: Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.  Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu. Obavezno ponijeti osobnu iskaznicu ili putovnicu te planinarsku iskaznicu.

SVOJE SMEĆE UVIJEK NOSITE U DOLINU!

Vodiči izleta:    Siniša Vrbanić    +385 99 803 7033  s.vrbanic@bomark.hr

Miroslav Priher   +385 91 611 3306  miroslav.priher@gmail.com

PDF programa možete preuzeti OVDJE!