NOVI IZLETNOVI IZLET

Izletnička sekcija HPD “MIV“ Varaždin

organizira izlet na
VELEBIT – PREMUŽIĆEVOM STAZOM
(24. – 26. kolovoza 2018. godine)

POLAZAK:

Petak 24. 8. 2018. godine u 3:00 sati s parkirališta kod hotela Turist u Varaždinu, autoputom kroz Zagreb, Karlovac do Krasna i Zavižana, sa stajanjem prema potrebi. Dolazak na Zavižan do 8,00 sati kada je i planiran polazak na planinarenje.

TRASA PUTA:
1. DAN:

Polazak u 8:00 sati Premužićevom stazom prema planinarskom domu na Alanu. Usput je moguće popeti se na vrhove: Gromovača (1.675 m) te Crikvena (1.641 m).
Predviđeno vrijeme rute iznosi cca. 6 – 10 sati, tj. dolazak u dom na Alanu najkasnije do 18:00 sati.
U domu je predviđena večera (gulaš, grah sa kobasicom).
U planinarskom domu ima pitke vode.

2. DAN:

Doručak (kobasica sa senfom i čaj ).
Polazak na planinarenje u 6:00 sati Premužićevom stazom prema Šatorini (1.623 m), te nastavak dalje prema Kuginoj kući, gdje je predviđena večera (gulaš, grah) i noćenje

Od Kugine kuće moguć je uspon na Laktin vrh (1.504 m) (cca. 3 – 3,5 sati oba smjera).
Predviđeno vrijeme rute iznosi cca. 7 – 12 sati (bez Laktinog vrha), tj. dolazak u kuće najkasnije do 15:00 sati.

3. DAN:

Doručak i polazak na planinarenje u 6:00 sati prema Skorpovcu Premužićevom stazom koja vodi prema Baškim Oštarijama. Dolazak u Baške Oštarije u planinarski dom kod Prpe je predviđen oko 15,00 sati.
Predviđeno vrijeme rute iznosi cca. 6 sati. Nakon okrijepe i odmora, polazak za Varaždin u 17:00 sati.

SATNICA RUTE BEZ SKRETANJA NA USPUTNE VRHOVE (normalan hod):

1. dan: ZAVIŽAN – ALAN – cca. 6 sati
2. dan: ALAN – KUGINA KUĆA – cca. 7 sati
3. dan: KUGINA KUĆA – PL. DOM. PRPA – cca. 6 sati

Dodatne mogućnosti:

Osim prolaska cijele staze, postoje mogućnosti :
– da se planinari prebace autobusom od Zavižana do Alana, te da nastave 2. i 3. dan po prvom planu.
– da se nakon prolaska etape prema planu na kraju prvog dana, planinari prebace autobusom u planinarski dom u Jablancu, gdje ostaju do 3. dana, te se autobusom vraćaju po ostale planinare u Baške Oštarije. U tom slučaju, ti planinari moraju sami organizirati smještaj i aktivnosti u Jablancu.

POVRATAK:

Iz Baških Oštarija za Varaždin predviđen je u 17:00 sati, s mogućnošću večere u restoranu Prašina prije Gospića, te dolazak u Varaždin oko 23:00 sata sa stajanjem prema dogovoru.

PIĆE I HRANA:

Iz vlastitog ruksaka ali je moguća večera i doručak na Alanu i večera u Kuginoj kući.
Kod prijave molim navesti želite li hranu u domovima, da se na vrijeme zna naručiti.

NOĆENJE:

U planinarskoj kući na Alanu i u Kuginoj kući. Cijena noćenja u svakoj planinarskoj kući iznosi oko 40 kuna s važećom planinarskom iskaznicom.

PRIJEVOZ:

Autobus 35 sjedala

Aktivisti 180 kn
Planinari HPD “MIV” Varaždin 200 kn
Novoučlanjeni i vanjski planinari 220 kn

Cijena je rađena na bazi 35 ljudi, ali stvarna cijena izleta će se odrediti kada se bude znao točan broj sudionika.

OPREMA:

Standardna planinarska oprema (gojzerice, štapovi, gamaše, topla odjeća, rezervna odjeća, zaštita od sunca, kiše, vreća za spavanje).

NAPOMENA:

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodiči zadržavaju pravo izmjene programa u skladu s uvjetima na terenu.
Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu. Obvezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

Ulaznica u Nacionalni park (planinarska) – 25 kuna.

VODIČI IZLETA:

Vladimir Češnjaj 099 701 1646