Nedjelja | 08.07.2018

Platak 2018.g.

HPD “MIV“ VARAŽDIN

organizira izlet na

OBRUČ (1376 mnv) – FRATAR ( 1353 mnv)
SNJEŽNIK (1506 mnv) – KAMENJAK (837 mnv)

8. srpnja 2018. godine

POLAZAK:

8. 7. 2018. godine u 5,30 sati s parkirališta kod hotela Turist u Varaždinu. Vozimo se autocestom prema Rijeci do Platka. Predviđen dolazak je oko 9,30 sati.
Putem je predviđeno stajanje radi jutarnje kave.

TRASA PUTA:

Ovisno o vremenskim prilikama planinarska grupa kreće od Platka prema planinarskom domu Hahlići. Od tuda se vrši uspon na Obruč ili Fratar, a spust je predviđen u mjesto Podkilavac.
Vrijeme hodanja je od 6 do 7 sati.

Rekreativna grupa: ujutro je predviđen uspon na Snježnik, a popodne na Kamenjak, za što je potrebno oko 4 sata laganog hoda.

POVRATAK:

Za Varaždin predviđen je polazak u 18,30h iz Podkilavca. Dolazak u Varaždin u 22,30 sati, sa stajanjem prema potrebi.

PIĆE I HRANA:

Iz vlastitog ruksaka. Planinarski dom Hahlići opskrbljen je pićem.

CIJENA PRIJEVOZA:

Autobus 30 sjedala

Aktivisti 120 kn
Planinari HPD “MIV” Varaždin 140 kn
Novoučlanjeni i vanjski planinari 160 kn

Autobus 49 sjedala

Aktivisti 100 kn
Planinari HPD “MIV” Varaždin 120 kn
Novoučlanjeni i vanjski planinari 140 kn

OPREMA:

Standardna planinarska oprema (gojzerice, štapovi, gamašne, topla odjeća, rezervna odjeća, zaštita od jakog sunca i vrućine, kiše, vjetra)

NAPOMENA:

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodiči zadržavaju pravo izmjene programa u skladu s uvjetima na terenu.
Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu. Obvezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

Obruč, Fratar, Snježnik i Kamenjak kontrolne su točke HPO-e, dok je planinarski dom Hahlići kontrolna točka HPK-a.

VODIČ IZLETA:
Josip Kovačić 0989282687