Četvrtak | 05.08.2021

OTOK KRK – Obzova – Baška – Biserujka

ČETVRTAK, 5.08.2021. – DAN POBJEDE I DOM. ZAHVALNOSTI
  Polazak u 4.00 sati ispred hotela „Turist“ Varaždin
    PROGRAM:   Prijevoz autoputom do Oštrovice i zatim na Krčki most. Vožnja otokom do mjesta Treskavac, gdje se odvaja planinarska grupa za pješačenje preko otočkih vrhova sa najvišim vrhom Obzova – 569 mnv. Sveukupno oko 3 sata hoda uz veliku izloženost suncu u slučaju vedrine. Ostali sudionici produžuju busom do Baške, gdje postoje, uz     kupanje,  mnogobrojne mogućnosti rekreacije: Posjeta akvarijumu, Zavičajnom muzeju, posjeta Baščanskoj ploči u Jurandvoru, pješačenje do crkve ili dalje stazom „Put Mjeseca“ na brdo Mjesec – 2 sata lagano.
  • Sudionici uspona na Obzovu spuštaju se u Baščansku Dragu i dalje autobusom u Bašku gdje             se priključuju ostalim sudionicima.
  • Polazak iz Baške oko 16.00 sati i posjeta špilji Biserujki.
  • Polazak za Varaždin oko 18.00 sati s dolaskom oko 22.00 sata.
  CIJENA PRIJEVOZA:  Članovi HPD „MIV“ Vž –        150,00 kn             Prijave do popune autobusa.
                                     Aktivisti:                                  120,00 kn
                                     Ćlanovi ostalih društava:     200,00 kn
  OPREMA: Standardna planinarska oprema s naglaskom na zaštitu od sunca.
                     Za uspon na Obzovu obavezne gojzerice radi strmog spusta po kamenjaru.
  • Vodiči zadržavaju pravo promjene odnosno nadopune plana izleta.
  • Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu.
  • Potrebno se pridržavati svih uputa za zaštitu od korona virusa.
         Vođa puta: Milan Turkalj, 091/5701392

PDF programa možete preuzeti OVDJE!