NOVI IZLETNOVI IZLET

Nedjelja | 10.03.2019

Lubnik 1025 m.n.v. – Škofja Loka

PROGRAM IZLETA

Lubnik je 1025 m visoka gora, koja se strmo uzdiže zapadno od Škofje Loke. S vrha, na kojem se nalazi planinarski dom, se otvara prekrasan pogled na Gorenjsku i okolne planine, te Škofju Loku.

Škofja Loka je nevelik slovenski srednjovjekovni grad na ušću Selške i Poljanske Sore.

Škofja Loka ima najbolje očuvanu srednjovjekovnu gradsku jezgru sa zidinama od svih gradova u Sloveniji. Povijesni centar Loke je vrlo mali, prostire se oko dva trga, gornjeg zvani Plac ili Mestni trg i donjeg trga ili Lontrga iznad kojeg se uzdiže biskupski burg – Škofjeloški grad.

Nakon polaska iz Varaždina krećemo prema Ptuju, uz stajanju od 30 min za kavu u Tepanju, zatim prema Celju i Ljubljani, te oko 9:00h stižemo u Škofju Loku, gdje nas ostavlja autobus.

Poslije napuštanja autobusa, s opremom krećemo kroz Škofju Loku na Škofjeloški grad, gdje se kratko zadržavamo u razgledavanju, te nastavljamo uspon prema Lubniku i Planinarskom domu na vrhu koji je opskrbljen hranom i pićem.

Visinska razlika, na ukupnom putu dugom oko 11 km je 600 m , za što treba oko 2 sata u usponu i nešto manje u spustu.

Spust je predviđen iza 15:00 h nakon čega imamo sati i pol za obilazak grada Škofje Loke.

Povratak za Varaždin je u 17:00 s dolaskom do 21:00.

CIJENA:

– članovi  HPD „MIV“        :            100,00 kn

– aktivisti HPD „MIV“         :             80,00 kn

– ostali članovi HPD          :           120,00 kn

OPREMA:  standardna planinarska oprema za zimske uvjete (planinarske cipele, štapovi, slojevita odjeća, zaštita od vjetra, kiše i snijega , male derezice u slučaju leda)

NAPOMENA: Zbog slučajeva otkazivanja na posljednjim izletima, rezervacija mjesta u autobusu se osigurava isključivo uplatom pune cijene.

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodiči zadržavaju pravo izmjena programa u skladu s uvjetima na terenu.

Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu.

Obavezno ponijeti osobnu iskaznicu ili putovnicu, te planinarsku iskaznicu.

SVOJE SMEĆE UVIJEK NOSITE U DOLINU!

Vodič izleta : Miroslav Priher  091 611 3306  miroslav.priher@gmail.com

Drugi vodič : Marina Kopjar    098 591 085    kopjarm@gmail.com

PDF programa možete preuzeti OVDJE!