Subota | 14.09.2013

Kozjak i Omiška Dinara – 2013.g.

Hpd “MIV” Varaždin organizira dvodnevni izlet na Kozjak i Omišku Dinaru

PLAN PUTA: Nakon polaska iz Varaždina autoputom do Prgometa gdje se skidamo s autoputa i odlazimo do Kaštel Starog iz kojeg odlazimo na prijevoj Malačka.

Zaustavit ćemo se u toku vožnje prema potrebi.

SUBOTA:
Po dolasku na dom i kuću smještaj, odmor te priprema za planinarenje.

Oni koji žele ostaju u domu, a ostali se kreću prema vrhu Sv.I.Biranj (631 mnv) na planini Kozjak u trajanju od 1,15 sati.

Povratak te odlazak obadviju grupa za Split u razgled grada, kupanje na Bačvicama (ako vrijeme dozvoli), povratak na večeru i noćenje.

Planinarski dom Malačka (477 mnv) pruža prekrasan pogled na Kaštelanski zaljev i grad Split, pruža usluge hrane i pića, dok planinarska kuća Česmina (499 mnv) pruža usluge noćenja s prekrasnim vidicima, a udaljena je 5 minuta od pl. doma Malačka.

NEDJELJA:
7sati  polazak za Omiš točnije Omišku Dinaru s vrhom Kula (863 mnv) iz sela Planovo, prema fortici gdje ćemo planinariti 2,30 sati do najvišeg vrha Kula, te se uputiti u planinarsku kuću “Luda kuća” u vlasništvu HPD”Imber” iz Omiša te kružnom stazom spustiti u Omiš gdje nas čeka autobus i povratak za Varaždin.

ZAHTJEVNOST: Staze spadju u nezahtjevne planinarske ture

OPREMA: dobre planinarske cipele, štapovi, zaštita od vjetra i kiše, slojevita odjeća

PREHRANA: iz ruksaka ili u planinarskoj kući “Malačka”

Svaki planinar na izlet polazi na vlastitu odgovornost.

NOĆENJE 50,- kn

Vodiči:
Čoklica Jadranka 0981743755, 0911607824
Tomac Ivanka 0998824262

Izvještaj

IZLET NA KOZJAK I OMIŠKU DINARU – 14. i 15.09.2013.

Na put je krenulo 48 planinara prema Splitu i Prgometu gdje skrećemo za Kaštel Stari i na prijevoj Malačka.

Smještaj u planinarskim objektima Malačka i Česmina gdje je dogovoreno noćenje. Dvadeset planinara je noćilo na Česmini a ostali u Malačkoj gdje je ponuđen i topli obrok.

Nakon smještaja krenuli smo prema vrhu Sv. I. Biranj, koji je osvojen a četvorica su krenula dalje prema Sv. Juri i Splitu.

Ostali se vraćaju u autobus i spuštamo se u Split na kupanje i razgledavanje.

Jutarnji polazak za Omiš gdje se susrećemo sa domaćim planinarima PD „Imber“ koji nas vode put Fortice, nove kuće u izgradnji spomenutog društva, a zatim na vrh Kulu, najviši vrh Dinare.

Slijedi spuštanje do mjesta Pod, gdje nas čeka autobus. Staza je prekrasna s pogledima na Omiš i Omiški zaljev, Cetinu i otoke.

Hodanje je trajalo od 8:00 do 14:30 sati sa pauzama. Vraćamo se u Omiš na kupanje i razgledavanje grada i prostorija planinarskog društva.

U 18:00 sati krećemo za Varaždin  i sretni i zadovoljni stižemo u 1:00 sat.

Izlet je protekao u najboljem redu, uz prekrasno vrijeme i zadovoljstvo svih sudionika.

Vodič: Jadranka Čoklica i Tomac Ivanka

Ostale slike možete pogledati u picasaweb albumu