Nedjelja | 24.03.2013

KOZARA

DRUŠTVENI IZLET NA KOZARU – 24.03.2013.
Polazak je ispred hotela Turist u 5:00 sati i kreće se prema Zagrebu i dalje prema Bosni. U mjestu Rajkovići čekaju nas domaćini pohoda na Kozaru, PD „Klekovača“ iz Prijedora. Doček, priprema grupe za pohod na stazu dugu 10 km, a drugi dio izletnika odlazi autobusom prema vrhu. Početak staze prilično je strm prema Kozaračkom kamenu 658 mnv. Nakon slikanja krećemo preko Bešića poljane, Glavuše na Mrakovicu na visinu 804 m gdje nas čeka topli grah, dodjela zahvalnica i druženje. Nakon druženja kreće se prema Mrakovici i ide se u Prijedor na čevape i razgled grada.
Vodiči izleta: Sekulić Srećko i Jurković Siniša

Izvještaj

DRUŠTVENI IZLET NA KOZARU – 24.03.2013.
Krenuli smo ispred hotela Turist u 5:00 sati prema Zagrebu gdje su nam se pridružila dva člana iz HPD „Željezničar“ Zagreb, te planinarka iz „Kočevja“ – ukupno nas je bilo 56. Granicu smo prešli bez teškoća te u mjestu Rajkovići stigli u 9:30 sati, gdje su nas čekali domaćini pohoda na Kozaru, PD „Klekovača“ iz Prijedora. Srdačan doček, priprema grupe za pohod te nas 42 krećemo na stazu dugu 10 km, dok naših 14 odlazi autobusom prema vrhu. Savladavamo prve kilometre. Početak staze prilično je strm, blatan, snijega nema te bez većih teškoća savladavamo uspon. Put nas vodi prema Kozaračkom kamenu 658 mnv, prilično strmom i blatnom, ali domaćini su napravili rukohvat pa je uspon, a pogotovo spust, protekao bez problema. Nakon slikanja krećemo preko Bešića poljane, Glavuše na Mrakovicu na visinu 804 m gdje nas čeka topli grah, dodjela zahvalnica i druženje. Na Mrakovicu smo stigli oko 14 sati a za Prijedor krenuli u 15:00 sati u koji smo stigli u 15:30 sati. Uz preporuku u restoranu Gurman otišli smo na čevape te u 17 sati krenuli za Varaždin u koji smo stigli u 21:15. Vrijeme nije bilo baš idealno, ali najvažnije da nije bilo oborina i da je sve proteklo u najboljem redu.

Slike se mogu pogledati u  FB albumu naše korisnice Mire Benkus na OVOM LINKU

Vodiči izleta: Sekulić Srećko i Jadranka Čoklica