NOVI IZLETNOVI IZLET

Subota | 09.07.2022

Klek od Bjelskog 9.07.2022.

HPD „MIV“ VARAŽDIN
Izletnička sekcija

Klek od Bjelskog 9.07.2022.

Plan izleta:
POLAZAK: 9.07.2022 (SUBOTA) 6:00 h kod Varaždinskog groblja na parkiralištu, vozimo se autoputom prema Ogulinu uz jedno kratko stajanje po dogovoru.
Po dolasku u Bjelsko (predviđeno oko 9:00H) kreće uspon prema domu na Kleku 1.000 mnv u trajanju od 1 sat, a od doma do vrha Kleka 1.181 mnv – 30 minuta uspona. U domu kratko osvježenje pa pokret prema vrhu. Oni koji ne žele na vrh mogu ostati u domu te čekati planinare koji su se uputili na vrh.
Nakon uživanja u panoramskom pogledu sa Kleka, vračamo se istom stazom prema domu, te imamo kratki odmor.
Od doma krećemo drugom stazom Kneja-Malo polje-Vučić Selo, trajanje spusta je cca 2,5h
Po dogovoru, prije povratka u Varaždin stajemo na čevape u Ogulinu.
ZAHTJEVNOST: izlet spada u ne zahtjevne planinarske ture, mada se na jednom dijelu uspona na sam vrh nalaze rukohvati – sajle za lakši uspon
Polazak u 18:00 sati prema Varaždinu. Predviđeni dolazak u Varaždin do 21:00 h.

OPREMA: Standardna planinarska oprema prilagođena vremenskim uvjetima (gojzerice, štapovi, slojevita odjeća, rezervna odjeća za presvlačenje, jakna sa kapuljačom, zaštita od vjetra, kiše, sunca, noćna lampa, vreća za spavanje). Ponijeti dovoljno tekućine.

PIĆE I HRANA: Hranu i piće za planinarske ture trebate osigurati sami (iz ruksaka). Planinarski dom je dobro opskrbljen pićem, a hrana će se posebno dogovoriti ako će biti interesenata.

CIJENA PRIJEVOZA: Vanjski članovi: 140,00 Kn ;Članovi HPD Miv: 130,00 Kn; Aktivisti: 120,00 Kn

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodiči zadržavaju pravo promjene odnosno nadopune plana izleta u skladu s uvjetima na terenu
Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu.
Obavezno ponijeti osobnu iskaznicu ili putovnicu, te planinarsku iskaznicu.
SVOJE SMEĆE UVIJEK NOSITE U DOLINU !
Kontakt osobe:
Lidija Detić; kedobrolids@gmail.com; 091 591 8102
Jelena Ruk; jelena.ruk.vz@gmail.com; 091 6036650

PRIJAVA – OVDJE!

PDF programa možete preuzeti – OVDJE!

PREGLED PRIJAVA – OVDJE!