Subota | 28.04.2018

Kajmbuščakov put

Program izleta na obilaznicu „Kajmbuščakov  put“ na Strahinščici (28./29.04.2018.)

Obilaznica je otvorena 17.09.1979. g. povodom 80. obljetnice Društva. Obnovljena je u toku 2010. godine. To je kružni put po vrhuncima oko Krapine koji povezuje Strahinjčicu i Brezovicu. Ime je dobila po dedeku Kajbumščaku iz istoimenog književnog djela Vladimira Nazora. Početak i kraj obilaznice je u sjevernom dijelu Krapine. Ukupna dužina iznosi 24,5 km, visinska razlika 660m, ima 8 kontrolnih točaka; prva lovački dom, zadnja Hušnjakovo – na mjestima kontrolnih točaka ugrađeni su metalni žigovi – osim standardnim planinarskim markacijama trasa je dodatno označena slovom K – potrebno je sa sobom nositi jastučić s tintom za žigove. Vrijeme potrebno za prolazak obilaznice je 9-10 sati aktivnog hoda za iskusnije i kondicijski spremnije planinare. (preuzeto sa stranica: http://www.pd-strahinjcica.hr/kajbumscakov-put/ )

ZAHTJEVNOST: nezahtjevna – lagana planinarska tura

OPIS PLANINARSKE STAZE:

1. DAN (SUBOTA, 28.04.2018.): 4 točke (cca 12 km)

Polazak iz Varaždina u 7:00 sati ispred hotela Turist, vožnja do Krapine te polazak na turu oko 9:00 sati. Obilazak 4 točke:

• KT 1 Lovački dom (198 mnv)
  • KT 2 Šušelj breg (439mnv)
  • KT 3 Plat (470mnv)
  • KT 4 Sušec (846mnv)

Smještaj u dom i spavanje.

1. DAN (NEDJELJA,29.04.2018.): 4 točke cca 13km)

Ustajanje u 8:00 i doručak. Pokret u 9:00 te obilazak ostalih točaka:

• KT 5 Slon (420mnv)
  • KT 6 Brezovica (581mnv)
  • KT 7 sveta tri kralja (414mnv)
  • KT 8 Hušnjakovo (193mnv)

Polazak u 16:00 sati prema Varaždinu. Predviđeni dolazak u Varaždin do 18:00.

Knjižica za obilaznicu košta 40kn i može se kupiti prije polaska na obilaznicu.

OPREMA: Standardna planinarska oprema prilagođena vremenskim uvjetima (gojzerice, štapovi, slojevita odjeća, rezervna odjeća za presvlačenje, jakna sa kapuljačom, zaštita od vjetra, kiše, sunca). Ponijeti dovoljno tekućine.

PIĆE I HRANA: Hranu i piće za planinarske ture trebate osigurati sami (iz ruksaka). Planinarski dom na Strahinjščici dobro  je opskrbljen pićem, a hrana će se posebno dogovoriti ako će biti interesa (gulaš za cca 30kn po osobi).

NOĆENJE: Cijena noćenja iznosi 40,00 kn po osobi sa važečom planinarskom iskaznicom. Bez iskaznice iznosi 80,00kn po osobi.

Cijena prijevoza:

Članovi HPD „MIV“ Varaždin:                    30,00kn po osobi

Planinari i članovi drugih društava:         40,00kn po osobi

Rezervacija mjesta u autobusu se osigurava isključivo uplatom pune cijene.

Ukupno po osobi: 100kn (prijevoz 30kn+ smještaj 40kn + roštilj 30kn)

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodiči zadržavaju pravo promjene odnosno nadopune plana izleta u skladu s uvjetima na terenu. Svi sudionici planinarskog izleta moraju imati ovjerenu planinarsku iskaznicu za 2018. godinu. Obvezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

Kontakt osobe:

Domagoj Potrebica: dpotrebi@gmail.com; 095-1976-126