Subota | 22.06.2013

JABLANAC-VELEBIT

Društveni izlet ,,HPD – MIV“ programom prilagođen planinarima i djelatnicima MIV-a

Subota – Putovanje prema Jablancu uz jedno kraće stajanje (odmorište – Dobra) i jedno duže u Senju (odmor i opskrba).

Dolazak u Jablanac, smještaj u domu i slobodno popodne. U slučaju da vrijeme nije pogodno za kupanje predviđene su lagane šetnje prema Stinici , Klačnici ili uvali Zavratnica.

Nedjelja – U 8 sati za zainteresirane planinare predviđen je polazak autobusom do prijevoja Alan gdje se nalazi i istoimena planinarska kuća.

Plan je da se kružnom stazom obiđu tri vrha, a to su : KITA 1573 m.n.v. – ZEČJAK 1622 m.n.v. – BULJMA 1451 m.n.v. Predviđeno vrijeme za taj obilazak je oko 3,5 sata.

U tom periodu su na Velebitu mogući svakakvi vremenski uvjeti pa je potrebno i planinarsku opremu prilagoditi uvjetima.

Mogućnost za rekreativce – lagane šetnje u blizini planinarske kuće Alan (ljekovito bilje).

Povratak u Jablanac oko 13 sati.

Napomena – Djelatnici MIV-a i planinari rekreativci nisu obavezni ići na planinarenje već si sami mogu odrediti način boravka u Jablancu.

Svi sudionici izleta moraju imati planinarsku iskaznicu ovjerenu za 2013. god.

U mjestu Jablanac nema dućana tako da hranu i piće treba ponijeti sa sobom.

U slučaju da veliki autobus bude popunjen i da će biti bar desetak planinara zainteresirano proći Premužićevu stazu do Zavižana, nedjeljna satnica će se prilagoditi potrebama te grupe.
Ulaznica za nacionalni park Sjeverni Velebit se naknadno plaća.

Povratak prema Varaždinu predviđen u 17:30 sati.

Oprema za planinarsku grupu: gojzerice, štapovi, zaštita od sunca, vjetra i kiše.

Prijave i uplate na sastancima društva srijedom od 18:00 u Trakošćanskoj 24.

Izlet vode: Josip Kovačić 0989282687
Pomoćni vodič: Josip Marasović 0915690253

Izvještaj

IZLET U JABLANAC – 22. i 23.06.2013.

Izlet se odvijao prema predviđenom planu uz neznatne promjene. Odazvala su se 44 člana Društva. Nismo mogli posjetiti grad Senj radi biciklističke utrke. Usmjereni smo prema Jurjevu, gdje smo se opskrbili i krenuli dalje u Jablanac. Nakon smještaja dan smo proveli u kupanju i šetnji u Zavratnicu a zatim smo se družili u domu uz roštilj i društvene igre.

Idući dan, nakon dolaska na Alan, 20 nas se odlučilo za trasu prema Zavižanu,  dok su ostali  pješačili preko Turskih vrata do ceste za Jablanac. Sastanak je zakazan u selu Krasno, od kojeg smo za Varaždin krenuli u 18:30 sati.

Izlet je protekao bez ikakvih problema.

Vođa puta: Josip Kovačić i Josip Marasović