NOVI IZLETNOVI IZLET

Subota | 19.06.2021

Jablanac i Goli otok 2021

PLAN IZLETA:

POLAZAK: 19.06.2021. u 5,00 h ispred hotela “Turist”

SUBOTA, 19.06. – Vozimo  se autoputom do Žute Lokve a zatim za Senj i mjesto Sveti Jure. Ukrcaj na brod za Goli otok i vožnja do otoka. Razgledavanje otoka uz vožnju vlakićem. Povratak u Sveti Juraj i vožnja do planinarske kuće u Jablancu. Noćenje.

NEDJELJA, 20.06. Ustajanje, doručak. U 9,oo sati krećemo u Stinicu na ukrcaj na trajekt za otok Rab. Vožnja do grada Raba. Uspon na vrh otoka Raba – Kamenjak (408 m). Povratak i boravak u gradu Rabu do polaska na trajekt u 18.00 sati. Dolazak u Jablanac i noćenje.

PONEDJELJAK, 21.06. Ustajanje , doručak. U 9,oo sati krećemo na uspon prema vidikovcu u selu Zavrtanica u dvije grupe, jedna preko Klačnice a druga kroz Zavratnicu. U povratku kupanje u Zavratnici i povratak u Jablanac.

UTORAK, 22.06. Boravak u Jablancu uz kupanje ili pješačke izlete do Stinice, na Klačnicu ili preko kule u Zavratnicu. Povratak u Varaždin u 17.00 sati s dolaskom oko 22.00 sata.

PIĆE I HRANA: Iz ruksaka uz mogućnost pripreme vlastite hrane u planinarskoj kući ili u hotelu Lux i slastičarni – pizeriji „Oaza“ u Jablancu.

OPREMA: Gojzerice za one koji će planinariti na Kamenjak i Vidikovac, odjeća u skladu s vremenskim prilikama, zaštita od kiše, vjetra i sunca, planinarski štapovi, svjetiljka.

Vodiči zadržavaju pravo promjene odnosno nadopune plana izleta ovisno o vremenskim uvijetima. Svi sudionici izleta moraju imati ovjerenu planinarsku iskaznicu za 2021. g. Svaki planinar polazi na izlet na vlastitu odgovornost, što potvrđuje uplatom!

CIJENA na 40 sudionika:

350,00  kn          – Aktivisti HPD „MIV“-a

380,00 kn           – Članovi HPD „ MIV“-a

400,00 kn           – Članovi drugih društava

U cijenu uključen prijevoz busom, vožnja brodom, trajektom i vlakićem te ulaznica u Zavratnicu.

Noćenje se plaća na licu mjesta ovisno o statusu!  CIJENA ZA 3 NOĆENJA:

165 kn za članove MIV-a

135 kn za aktiviste

Boravišna pristojba ovisno o statusu 15,00 do 30,00 kn

PRIJAVE uz uplatu akontacije 200,00 kn do 15.04. za članove HPD MIV.

Ostatak do 16.06.

Vodič:  Milan Turkalj   091/5701392  turkaljmbg@gmail.com