Nedjelja | 11.03.2018

Izlet u Mariju Bistricu – 2018.g.

Plan puta za ispis

Izvještaj

Izlet u Mariju Bistricu

Povodom dana sv. Bernarda  zaštitnika planinara, PD „Grohot“ iz Marije Bistrice organiziralo je i ove godine pohod, Romarskim putem u Mariju Bistricu. Na sv.misi  koja se tim povodom služila u nedjelju 11.ožujka u  11 sati, osim vjernika iz okolice, prisustvovala su brojna planinarska društva iz Zagreba, Varaždina, Ivanca, Zeline, Belca i drugih mjesta.

Naš autobus krenuo je u 7,00 sati iz Varaždina. U Konjšćini je bila pauza, za prvu jutarnju kavu. Već u 8,30 sati stigli smo u Donji Lipovec, otkuda smo započeli hodati prema kapeli Majke božje vinske, gdje je organizator pohoda za planinare organizirao „okrijepnu točku“ .

Nakon okrijepe i mogućnosti razgleda kapele, nastavili smo hodanje do svetišta u Mariji Bistrici. Još jedanput, domaćin nam nudi medenjake i piće. Dio naših planinara prisustvovao je nakon toga misi, a ostali su do 15,00 sati, kad smo dogovorili polazak autobusa za Varaždin iskoristili  po sun- ćanom i toplom vremenu, za šetnju i druženje.

Na izletu je bilo 56 od 59 prijavljenih planinara našeg društva.

Vodič: Boris Druško