Petak | 22.05.2020

ISTRA I N.P. BRIJUNI

PLAN PUTA : Prijevoz autobusom iz Varaždina autoputom do Rijeke i dalje preko Opatije i Labina do Pule.

DAN 1. – 22.05.2020. – PETAK

Vozimo se prema Rijeci , usputno zaustavljanje Draganić i Vrata Jadrana. Nastavljamo prema Opatiji, Lovranu i Labinu. Razgled Labina, a potom hodačka grupa Sentanina stazom spušta u Rabac sa visine 290 m do 0 mnv. dužine 3,7 km, za što je potrebno 1,30 sati. Druga grupa u Rabac stiže autobusom.

Polazak iz Rabca prema Puli gdje skrećemo prema Premanturi od koje se ide pješice do rta Kamenjak, najjužnijoj točki Istre, poznatom po orhidejama i parku dinosaurusa. Nakon obilaska vraćamo se u Pulu  na Veradelu, gdje se nalazi naš smještaj u hostelu “Pula” u Zaljevu Valsaline br.4.

Smještaj, večera i noćenje.

DAN 2. – 23.05.2020. – SUBOTA

Nakon doručka u 8.00 odlazimo u Pulu i Fažanu odakleu 9.00 krećemo brodom u NP Brijuni. Sa vlakićem i pod stručnim vodstvom razgled Brijuna do 13.00 sati. Iz Fažane zatim nastavljamo busom do obližnje Barbarige, gdje nas čeka ručak kod našeg člana. Nakon ručka i male šetnje odlazimo na razgled Pule.

Večera i noćenje.

DAN 3. – 24.05.2020. – NEDJELJA

Nakon doručka napuptamo hostel te preko Vodnjana odlazimo u pravcu Rovinja i Limskog kanala do Poreča. Nakon razgleda odlazimo prema Višnjanu i jami Baredine. Obilazak jame sa 5 ukrašenih dvorana i podzemnim jezerom na dubini 60 m., gdje ćemo vidjeti i čovječje ribice. Oko 18.00 sati napuštamo Istru te preko Pazina i tunela Učka dolazimo do rijeke i dalje autoputem do Varaždina gdje stižemo u kasnim satima.

CIJENA IZLETA:             Aktivisti – 550,00 kn

Ostali članovi 600,00 kn

Moguće uplate u tri rate, veljača, ožujak, travanj.

Vodiči: Ladislav Novak, 098/9255090 i Srećko Sekulić, 095/8610159

PDF programa možete preuzeti OVDJE!