Subota | 18.05.2019

GOVCA (OLŠEVA) – 1929 m.n.v. – OTKAZANO

Govca je najviši vrh Olševe, gorja koje se diže nad Koprivnom, Solčavom i Remšenikom (dolina na austrijskoj strani Olševe). S travnatog vrha koji ima upisnu škrinjicu sa upisnom knjigom i žigom, pruža se lijep pogled na Pecu, Uršlju goru, Smrekovško gorje, Raduhu, Logarsku dolinu i gorama koje se pružaju nad dolinom, Košutu, Obirje i dio Austrije.

POLAZAK: u 5:30 h, ispred hotela Turist, Varaždin

TRASA PUTA: Varaždin – Ptuj – Celje – Mozirje – Luče – Solčava – Podolševa – usputno stajanje od cca. 30 min. za kavu u Tepanju.

STAZA: srednje zahtjevna planinarska staza

– parking – kmetija Rogar (1240 m.n.v.) – Potočka zijalka – špilja i arheološko nalazište (1660 m.n.v.) – Obel kamen (1911 m.n.v.) – Govca (1929 m.n.v.) – 2:30 do 3.00 h hoda – 735 m visinska razlika po putu – povratak direktnim putem cca. 2.30 h

POVRATAK: u 17.00 h s dolaskom u Varaždin do 21:00 h

HRANA I PIĆE: iz rukska i po povratku sa vrha na kmetiji Rogar

OPREMA: standardna planinarska oprema

CIJENA PRIJEVOZA ( bus 30 sjedala):

– članovi HPD “MIV”  – 110,00 kn

– aktivisti HPD “MIV” –   90,00 kn

– ostali članovi HPD    – 130,00 kn

NAPOMENA: rezervacija mjesta u autobusu se osigurava isključivo uplatom pune cijene.

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodič zadržava pravo izmjena programa u skladu s uvjetima na terenu.

Svaki sudionik izleta mora imati plaćenu članarinu za tekuću godinu.

Obavezno ponijeti osobnu iskaznicu ili putovnicu, te planinarsku iskaznicu.

SVOJE SMEĆE UVIJEK NOSITE U DOLINU!

Vodič izleta: Jurec Davor  091/6500053  davor.jurec@gmail.com

PDF programa možete preuzeti OVDJE!