Subota | 12.06.2021

Dani hrvatskih planinara 2021 ,Đurđevac

PLAN PUTA Polaskom iz Varaždina u 7,30 sati vozimo se put Koprivnice i Virja do Đurđevca, gdje se nalazi posebni geografsko – botanički rezervat “Đurđevečki peski” poznati još kao Hrvatska Sahara i Stari grad gdje je okupljalište sudionika.

Dolazak se predviđa oko 9.30 sati. U Đurđevcu najprije razgledavanje Starog grada i izložbe a onda slijedi razgledavanje rezervata “Đurđevečki peski” u društvu životinja među kojima su posebna atrakcija tri deve.

SUBOTA, 12.06.

Od 10.00 do 16.00 sati slijede izleti sa tri opcije prema priloženom plakatu organizatora.

Hrvatska Sahara je zaštićeno botaničko područje, osebujnog staništa s velikim brojem endemičkih vrsta, jedinstvene flore i faune, te vidljivim oblicima pješčanih dina, odnosno ostatcima “hrvatske Sahare”. Površinom zauzima oko 20 hektara i dio toga je 1963. godine proglašeno posebnim geografsko-botaničkim rezervatom kao lako prepoznatljivim i jedinstvenim staništem u Hrvatskoj, a s namjerom očuvanja osebujnosti vegetacije, gdje su se u uvjetima života na pijesku mogle razviti i prilagoditi samo određene biljne vrste; među ostalima i preko 300 vrsta leptira. Uz endemske vrste su vidljivi i ostatci pješčanih dina.

Nakon povratka sa izleta slijedi ručak i program prema priloženom plakatu organizatora.

NEDJELJA, 13.06.

Dolazak se predviđa oko 9.30 sati. U Đurđevcu najprije razgledavanje Starog grada a onda slijedi razgledavanje rezervata “Đurđevečki peski” u društvu životinja među kojima su posebna atrakcija tri deve.

Do 13.00 sati organiziraju se izleti prema programu na priloženom plakatu organizatora.

Svečano zatvaranje Dana hrvatskih planinara biti će u 14.00 sati.

Povratak u Varaždin oko 17.00 sati. ( Mogućnost posjete izletištu Podravkinog rekreacijskog centra)

OPREMA:                 Zaštita od vjetra,kiše,sunca,rezervna odjeća

PREHRANA:          Iz ruksaka ili u restoranu Starog grada. – za ručak u subotu besplatan grah

CIJENA PRIJEVOZA:       30,- kn

PRIJAVE: Srijedom od 18.00 do 19.00 sati u Trakošćanskoj 24

Vodiči:  Subota, 12.06. – Milan Turkalj – 098/5701392

Nedjelja, 13.06. – Srećko Sekulić, 095/8610159

PDF programa možete preuzeti OVDJE!