Subota | 07.04.2018

DANI BEHARA – BIH

POLAZAK: 07.04.2018.(subota) u 5,00 h ispred hotela “Turist”

PLAN PUTA Polaskom iz Varaždina u 5,00 h vozimo se autoputom Zagreb-Slavonski Brod-Slavonski Šamac gdje prelazimo granicu i nastavljamo put prema Gradačcu. Stajanje i odmor prema potrebi. Dolazak se predviđa oko 10 sati.

Program:

07.04.2018. SUBOTA

Planinarsko—sportsko društvo Gradina iz Gradačca organizira Dane Behara. Pohod kreće s

platoa Gradine

09,30 – 10 sati     okupljanje pristiglih planinara

10,00 – 14 sati     pješačenje Gradačac – Lukavac – Rajska planinarski dom Jasenica

14,00                    ručak – besplatan planinarski grah

15,00                    podjela zahvalnica

planinarsko druženje uz muziku

Staza je duga cca 16,5 km, nezahtjevna i prolazi se za 4-5 sati laganog hoda. Planinarski dom sagrađen je 2012. godine, ima 60 ležajeva sa svom dodatnom opremom, a nalazi se na visini od 495 mnv na Tupalića brdu gdje je predviđeno noćenje za članove našeg društva. Po dolasku u dom, smještaj po sobama, druženje do odlaska na noćenje.

08.04.2018. NEDJELJA

Nakon doručka, spremanje stvari, napuštanje doma te odlazak u grad Gradačac koji se smjestio u sjeveroistočnom dijelu Bosne, između planina Majevice i Trebave, a poznat je po starom gradu i kuli Zmaj od Bosne, Sahat kuli, Husein đamiji i nizom drugih kulturnih znamenitosti. U gradu se zadržavamo do 13 sati (ili prema dogovoru) kada krećemo za Varaždin.

OPREMA:   dobre planinarske cipele, štapovi, mogućnost lošeg vremena( zaštita od vjetra, kiše, snijega) slojevita odjeća

PREHRANA:  iz ruksaka ili  u  domu

CIJENA PRIJEVOZA I NOĆENJE: bus 49 sjedala

Članovi                  170,-