IZLET U TIJEKUIZLET U TIJEKU

Subota | 16.10.2021

Ćićarija (Veliki Planik 1272 mnv) i Učka (Vojak 1401mnv)

Izletnička sekcija HPD “MIV“, Varaždin organizira izlet na :

Ćićarija (Veliki Planik 1272 mnv) i Učka (Vojak 1401mnv)

subota 16.10.2021. godine

POLAZAK:

u 5:00 h, ispred hotela Turist, Varaždin prema Zagrebu, Rijeci, Opatiji, Lovranu i                       Poklonu 922 mnv uz stajanje za kavu na putu

Ćićarija : s najvišim vrhom Veliki Planik 1272 m, nalazi se u sjevernom dijelu parka prirode Učka. S ovog vrha pruža se lijep pogled na Učku, Hrvatsko Primorje i Gorski kotar. Vrh je s istočne strane travnat i kamenit a s drugih strana obrastao šumom.

Učka: Učka je planina jednostavna oblika, s dvije strme padine i oštro ocrtanim hrptom. Hrbat je najviši

početku (Vojak, 1396 m), odakle se preko vrhova Brgud (906 m), Šikovac (780 m) i Sisol (883 m)

postupno spušta prema jugu do Plominskoga kanala, gdje naglo tone u more. Pod samim vrhom ima klekovine, a na proplancima raste mnogo vrsta ljekovita bilja i raznog drugog cvijeća.

Zahvaljujući bogatstvu i raznolikosti biljnog svijeta, Učka je proglašena parkom prirode.

Prva grupa izlazi iz autobusa u Lovranu, te s razine mora kreće na uspon preko Lignja i sedla na vrh Vojak 1401 m, pri tom savladava 1400 m visinske razlike (!), na 7.5 km puta, za što treba do 4 sata i manje od 1 sat spusta do Poklona gdje se kasnije sreće s drugom grupom. Tijekom uspona na vrh i do spusta na Poklon nema objekta za opskrbu hranom ili pićem.

Druga grupa nastavlja autobusom do Poklona 922 m, odakle kreće prema Velikom Planiku 1272m  i  na putu od oko 8 km savladava cca 500-600 m ukupne visinske razlike na, za što treba cca 2 i pol u usponu i još toliko u povratu.

Nakon što grupe završe svoje uspone, zajedno se sastaju na Poklonu  i tamo provode još oko 1 sat, nakon čega se autobusom vraćaju u Varaždin oko 22 h uz najmanjem jedno stajanje.

CIJENA:

– članovi HPD „MIV“ :    140,00 kn

– aktivisti HPD „MIV“ :   120,00 kn

– ostali članovi HPD  :   160,00 kn

OPREMA: standardna planinarska oprema (pl. cipele, štapovi, slojevita odjeća, zaštita od vjetra i kiše)

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodiči zadržavaju pravo izmjena programa u skladu s uvjetima na terenu

ili otkazivanja izleta u slučaju najave lošeg vremena.

Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu.

Obavezno ponijeti osobnu iskaznicu, planinarsku iskaznicu.

SVOJE SMEĆE UVIJEK NOSITE U DOLINU!

Vodič izleta : Vladimir Češnjaj 099 701 1646 ; vladimir.cesnjaj@gmail.com

Suvodič      : Miroslav Priher  091 611 3306  ; miroslav.priher@gmail.com

PDF programa možete preuzeti OVDJE!