NOVI IZLETNOVI IZLET

Utorak | 21.05.2019

“BRAČ – ŠOLTA”

POLAZAK: 21.05.2019.(utorak) u 23 h ispred hotela “Turist” Varaždin

PLAN PUTA: Polaskom iz Varaždina u 23 h autocestom preko Zagreba,Zadra do Splita.

Usputno zaustavljanje na odmorištima.

DAN I.   22.05. – SRIJEDA

Dolaskom u Splitu u 6.45 sati trajektom odlazimo na otok Šoltu u mjesto Rogač  (vožnja 1 sat).

Nastavak autobusom do Gornjeg Sela – 10 km, a odatle pješice na najviši oto-

čki vrh Vela Straža 237 mnv., oko 35 minuta. (žig KT HPO-a.).

Preko mjesta Stomorske vraćamo se u Rogač gdje u12.30 sati polazimo za Split. Razgled Splita do 16.30 sati, kada trajektom idemo do Supetra na otoku Braču  (50 minuta).

Iz Supetra busom do Milne, gdje se smještamo u apartmane u vili Dada i Di-

1. Zajedničko druženje i noćenje.

DAN II.   23.05. – ČETVRTAK

Slobodan dan,obilazak i razgled Milne i okolice.Mogučnost zajedničke večere,druženje,noćenje.

DAN III.   24.05. – PETAK

Treči dan predviđen je za obilazak otoka Brača.U 8 sati odlazimo na najviši jadra-

ski otočni vrh Vidovu Goru 780 mnv (žig HPO-a). Autobusom dolazimo pod sami vrh (200 m do vrha), odakle se pruža najljepši pogled na Bolsku špicu.  Vidova Gora poznata je po monumentalnom križu visine 12 metara koji je napravljen od bijelog Bračkog kamena.Na vrhu se nalazi teleko-munikacijski objekt i konoba.

Nakon toga odlazimo u sam Bol i na bolsku plažu (moguće kupanje). Moguća posjeta i planinarskom domu Gažul. U večernjim satima povratak u Milnu, noćenje.

DAN IV.     25.05. – SUBOTA

Ustajanjeu 6.30 sati. Spremanje stvari u bus i polazak u 7.30 sati za Sumartin. U 11.00 polazak trajektom u Makarsku (1 sat vožnje).Razgled Makarske do 14.30 kada krećemo za Bašku vodu te kroz tunel Biokova do Zagvozda, odnosno Imotskog gdje je razgled Crvenog i Modrog jezera. Nakon razgleda Imotskog povratak u Varaždin Dalmatinom s dolaskom u kasnim večernjim satima.

OPREMA:   Standardna planinarska oprema za planinarenje –obavezne planinarske cipele

zaštita od sunca-kiše,štapovi,kao i oprema za plažu.

CIJENA IZLETA:             Članovi društva                 570,00

Aktivisti                              500,00

MOGUĆE UPLATE U 2 RATE,ZADNJA UPLATA DO 1.05.2019. GODINE

CIJENA IZLETA UKLJUČUJE: TROŠKOVE PRIJEVOZA AUTOBUSOM,TRAJEKT SPLIT-ROGAČ I OBRATNO,TRAJEKT SPLIT-SUPETAR I SUMARTIN – MAKARSKA, 3 NOĆENJA S BORAVIŠNOM TAKSOM U VISOKO-KONFORNIM APARTMANIMA OD 4 DO 7 LEŽAJA.

APARTMANI SADRŽE:KUHINJU,BLAGOVAONU,TV,KUPAONU,RUČNIKE,TERASU I VANJSKI BAZEN S GRIJANOM VODOM.

uputa vodiča.

VODIČ:  LADISLAV NOVAK      098-92 55 090

PDF programa možete preuzeti OVDJE!