NOVI IZLETNOVI IZLET

Bitoraj i Viševica 2018.

HPD “MIV“ VARAŽDIN

organizira izlet na

BITORAJ (1.386 mnv) – VIŠEVICU (1.428 mnv)

22. travnja 2018. godine

POLAZAK:

22. 4. 2018. godine u 6,00 sati s parkirališta kod hotela Turist u Varaždinu. Vozimo se autocestom prema Rijeci do izlaska Fužine. Dolazak u Fužine predviđen je u 9,00 sati.
Putem je predviđeno stajanje radi jutarnje kave.

TRASA PUTA:

Polazak u 9,30 sati iz naselja Vrata/Fužina prema planinarskom skloništu Bitorajka, pa do vrha Bitoraj (1.386 mnv), za što je potrebno cca 2,30 sata hoda.
Dalje nastavljamo preko Javorja do Viševice (1.428 mnv), za što je potrebno oko 2 sata hoda, te se spuštamo prema planinarskom domu Vagabundina koliba.

U Fužinama se može formirati rekreativna grupa koja boravi u Fužinama i šeće oko jezera, te autobusom dolazi do planinarskog doma Vagabundina koliba.

Duljina rute: planinarsko sklonište Bitorajka – vrh Bitoraj – vrh Viševica- planinarski dom Vagabundina koliba je cca 11 km. Za sve ukupno potrebno je otprilike 6 sati hodanja bez odmora.

POVRATAK:

Za Varaždin predviđen je polazak u 18,30 sati. Dolazak u Varaždin u 21,30 sati, sa stajanjem prema potrebi.

PIĆE I HRANA:

Iz vlastitog ruksaka. Planinarski dom Vagabundina koliba opskrbljen je jelom i pićem.

CIJENA PRIJEVOZA:

30 sjedala:

Aktivisti 90 kn
Planinari HPD “MIV” Varaždin 110 kn
Novoučlanjeni i vanjski planinari 130 kn

49 sjedala:

Aktivisti 70 kn
Planinari HPD “MIV” Varaždin 90 kn
Novoučlanjeni i vanjski planinari 110 kn

OPREMA:

Standardna planinarska oprema (gojzerice, štapovi, gamašne, topla odjeća, rezervna odjeća, zaštita od sunca, kiše, vjetra)

NAPOMENA:

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča. Vodiči zadržavaju pravo izmjene programa u skladu s uvjetima na terenu.
Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu. Obvezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.
Obzirom da se krećemo područjem obitavanja medvjeda, molimo planinare da se ne odvajaju od grupe.

Bitoraj, Viševica, planinarsko sklonište Bitorajka, i planinarski dom Vagabundina koliba kontrolne su točke HPO-e i HPK-a.

VODIČ IZLETA:
Josip Kovačić 098/9282687
Vladimir Češnjaj 099 701 1646

Plan puta u *PDF-u za ispis