NOVI IZLETNOVI IZLET

Petak | 11.09.2020

BIOKOVO

Polazak: 11. 9. (petak) u 22,00 sata autobusom od hotela „Turist“u Varaždinu. Vožnja autoputom Zagreb, Karlovac, Makarska do Drvenika, gdje je organizirani smještaj u hotelu „Hani“ i predviđen polazak za planinarenje i ostale aktivnosti.

12.9. (subota) planinarska grupa uspon na vrh SV.ILIJA kod Gradca, RILIĆ PLANINA (773m, KT HPO). Uspon i silazak traje oko 4:30. Sa vrha se pruža predivan pogled na Bačinska jezera kod Ploča, poluotok Pelješac, otoci Korčula, Mljet i Hvar. Na vrhu je raspelo i žig.
Rekreativna grupa: slobodno…razgled grada, kupanje…. Večera.

13.9. (nedjelja) planinarska grupa uspon na vrh SOKOLIĆ (DRVENIČKE STINE) (788 m, KT HPO).
Od prijevoja Drveničke stine do Sokolića je područje zahtjevnog planinarskog smjera, obzirom da staza jednim dijelom prolazi uz rub okomitih stijena. Ne preporuča se planinarima koji imaju probleme s vrtoglavicom i strahom od visine. Od Sela preko Sokolića i natrag u Selo treba oko 5:30 hoda.
Rekreativna grupa: slobodno…razgled grada ili kupanje ili odlazak trajektom na Hvar.

14.9. (ponedjeljak) BAĆINSKA JEZERA …vožnja prema Pločama do Kruševa, šetnja oko Bačinskih jezera. Odlazak u grad Ploče. Rekreativna grupa… slobodno.

15.9. (utorak) planinarska grupa uspon na Sutvid vrh Velika Kapela (1158 m,KT HPO).
Uspon i silazak oko 4,5 sata hoda sa pauzama. Staza je srednje zahtjevna zbog dužine puta. Iako relativno nizak u odnosu na ostale biokovske vrhove. Sutvid je jedan od najslikovitijih vidikovaca. Vrh je zapravo najviša točka dugačkog zida stijena koje se strmo obrušavaju prema moru.
Rekreativna grupa: slobodno…kupanje ili odlazak trajektom na Hvar.

16.9. (srijeda) doručak, polazak za Međugorje – Mostar preko Bosne za Varaždin.
Dolazak u Varaždin u noćnim satima.

Napomena: Vodič zadržava pravo izmjene programa izleta. Svaki sudionik izleta polazi na izlet, na vlastitu odgovornost.
Cijena izleta za članove HPD MIV-a aktivisti 950,00 kuna
Cijena izleta za članove HPD MIV-a 1.050,00 kuna
Cijena izleta za vanjske članove HPD MIV-a 1.250,00 kuna

U slučaju odustajanja od izleta, sami nalazite zamjenu, ukoliko je vodič ne nađe.
Cijena uključuje: 4 noćenja, doručak švedski stol, večera (uključuje izbor između tri glavna jela sa prilozima).

Uplata u 3 RATE! 1. RATA OBAVEZNO DO 11.03.2020.
2. RATA OBAVEZNO DO 27.05.2020.
3. RATA OBAVEZNO DO 29.07.2020.
Vodiči: Iva Tomac 099/8824262
Siniša Vrbanić 099/8037033

Program izleta možete preuzeti OVDJE!