NOVI IZLETNOVI IZLET

ZAHTJEVNOST: nezahtjevne planinarske staze
POLAZAK: 16.7.22. u 05h kod Varaždinskog groblja

PLAN PUTA:
SUBOTA 16.7. Vozimo se autocestom prema Rijeci,uz dva usputna zaustavljanja Draganić (30min) i Vrata Jadrana(15min). Oko 09,30 sati stižemo u Rabac. Rekreativna grupa planinara ostaje u Rapcu,a hodači kreću uzbrdo prema zidinama starog grada Labina koji se smjestio na 290m nad morem. Stazu dugu oko 3,7km planiramo proći za 1,30 sati. Nakon odmora povratak istom stazom. Polazak autobusa iz Rapca za pl kuću Skitača je u 14h. Nakon smještaja i kratkog odmora svi koji žele mogu se spustiti do Crne punte (1.30min/3.3km).
NEDJELJA 17.7. Nakon ustajanja, doručak je u 07,30 sati. U 08,30 sati krečemo autobusom iz
Pl.kuće Skitača prema Pazinu otprilike 1h vožnje . Po dolasku u Pazin oko 9,30h kod hotela „Lovac“,
grupa planinara s planinarskom opremom spušta se s terase hotela, po označenoj poučno-pješačkoj
stazi „Pazinska jama“ prema mjestu poniranja rijeke Pazinčice. Slijedi zasluženi odmor otprilike 1h. U 12h sati polazimo autobusom iz Pazina u Motovun. Po dolasku u Motovun, oko13h, uspon do crkve sv.Stjepana. Nakon razgledavanja grada i kraćeg odmora, spuštamo se u podnožje prema autobusu. Do 15 h polazimo autobusom iz Motovuna prema Lovranu i Opatiji gdje slijedi odmor i kupanje.
Povratak u Varaždin u 18.00h gdje stižemo oko 22h.

OPREMA: Standardna planinarska oprema prilagođena vremenskim uvjetima (gojzerice, štapovi, slojevita odjeća, rezervna odjeća za presvlačenje, jakna sa kapuljaćom, zaštita od vjetra, kiše, sunca, noćna lampa, vreća za spavanje). Ponijeti dovoljno tekućine.

PIĆE I HRANA: Iz ruksaka. U pl. kući Skitača moguća večera i doručak uz prethodnu najavu.

CIJENA PRIJEVOZA: Veliki bus: 250 kn – puna cijena, 220,00 – članovi, 200,00 – aktivisti

OSTALI TROŠKOVI: noćenje u pl. kući 60kn, večera 35kn, ulaznica za poučnu stazu Pazinska jama 35kn

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodiči zadržavaju pravo promjene odnosno nadopune plana izleta u skladu s uvjetima na terenu.
Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu.
Obavezno ponijeti osobnu iskaznicu ili putovnicu, te planinarsku iskaznicu.
SVOJE SMEĆE UVIJEK NOSITE U DOLINU !
Kontakt osobe:
Lidija Detić kedobrolids@gmail.com 091 591 8102
Jelena Ruk jelena.ruk.vz@gmail.com 091 6036650

PRIJAVA – OVDJE!

PDF programa možete preuzeti – OVDJE!

PREGLED PRIJAVA – OVDJE!