Informativna sekcija

Informativna sekcija prenosi informacije prema članovima i javnosti putem web-stranice (www.hpdmiv.hr), FB stranice, izložbenog prostora slastičarnice Šešet u Šenoinoj ulici, oglasnih panoa na staroj i novoj lokaciji poduzeća „MIV“ Varaždin i prostoriji IV. Mjesnog odbora u Trakošćanskoj ulici 24, te putem javnih medija.

Jednom godišnje izdaje Godišnji informativni list sa svim potrebnim podacima za uključivanje članova u aktivnosti udruge, a svaki mjesec izdaje se mjesečni informativni list sa aktualnim informacijama, koji se dostavlja na e-mail adrese članova i objavljuje na oglasnim panoima.

Također izrađuje prospekte za propagiranje, kako Društva, tako i planinarske kuće u Jablancu.

Svake srijede u prostoriji 4. MO-a u Trakošćanskoj 24, od 18.00 sati, članovi Društva se okupljaju i druže, uz mogućnost učlanjivanja, prijava za izlete i aktivnosti Društva, dobivanja svih informacija o aktivnostima u Društvu, te prikazuju videoprojekcije sa proteklih akcija, odnosno organiziraju predavanja.

Sekcija posjeduje i bogatu biblioteku sa planinarskim edicijama, vodičima, kartama i dr.