8. Špancir pohod – 2015. g.

Hrvatsko planinarsko društvo “MIV” Varaždin

ORGANIZIRA

8. planinarski “Špancir-pohod” u

nedjelju 23. kolovoza 2015. godine

Varaždinbreg

8. planinarski “Špancir-pohod” nastavak je organizacije ciklusa od 10 pohoda koji se održavaju u sklopu programa poznatog međunarodnog festivala uličnih šerača “Špancirfesta” u Varaždinu, a koji se ove godine održava od 21. do 30. kolovoza, u organizaciji Grada i Turističke zajednice Varaždina.

Pokrovitelj pohoda je općina Gornji Kneginec kao domaćin starta, te DVD “Varaždinbreg” kao domaćin cilja.

Svaki od pohoda održava se na drugoj trasi u okviru Varaždinske županije, a 8. pohod biti će na lokaciji:

TURČIN – DUGI VRH – LUŽAN – TOPLIČKA ŠUMA – HALIĆ

Pohod je lagana rekreacijska šetnja s ukupno 2 do 3 sata hoda.

Start je u centru mjesta Turčin, a zatim se kreće vinogradarskim brežuljcima do okrijepne točke koja će biti na ulazu u Topličku šumu kod Lužana Biškupečkog.

Trasa zatim prolazi Topličkom šumom sve do Halića gdje je kod vatrogasnog doma cilj pohoda.

Kod vatrogasnog doma DVD “Varaždinbreg” organizira se ručak i druženje uz podjelu spomenica planinarskim društvima.

Nakon druženja po želji se odlazi u Varaždin na programe Špancirfesta.

Start pohoda je u Turčinu, a polasci su u 8.00 i 9.00 sati

Polazak autobusa iz Varaždina je u 7.30 sati ispred hotela “Turist”

Mogućnost dolaska u Turčin prikazani su na donjoj karti županije varaždinske,

područje pohoda

a mogućnost parkinga u Varaždinu na donjoj karti Varaždina

Karta varaždina

Od vatrogasnog doma do Turčina biti će osiguran prijevoz samo za vozače automobila. Autobusi mogu parkirati na Haliću kod vatrogasnog doma, od Turčina u pravcu Varaždinskih Toplica, te kod rotora u Donjem Knegincu desno pa uskoro lijevo na Halić kako je prikazano na karti pohoda

Trasa 8. pohoda

Trasa pohoda bit će obilježena crveno – bijelim trakama.

Svaki sudionik na startu uplaćuje startninu u iznosu od 15,00 kn (organizacija i ručak, a za prvo sudjelovanje i dnevnik pohoda).

Nakon 10-tog pohoda sudionici će primiti spomenice i prigodni poklon ovisno o broju ostvarenih pohoda.

Vođe puta molimo da na startu prilože popis sudionika s uplatom startnine.

Radi osiguranja dovoljne količine dnevnika i prehrane, obavezna je prijava približnog broja sudionika u tajništvo Društva, najkasnije do srijede 19. kolovoza na telefon 042/231 764 ili na mobitel 091/570 13 92.