Nedjelja | 08.10.2017

organizira jednodnevni planinarski izlet

GORSKI KOTAR  južni dio – TUHOBIĆ 1.109 m
08.10.2017.

TUHOBIĆ je vrh lijepog travnatog bila i strmih strana s kojega se pruža dobar vidik na Riječki zaljev, Učku, Snježnik, Risnjak, Medviđak a u dubini na izviđački dom Lepenica, jezera Lepenicu i Bajer te riječku autocestu s obje strane tunela.

Osobito je zanimljivo da je ovdje izrazita i oštra granica između goranske i primorske vegetacije. Dok se prema primorju spušta travnata i kamenita padina, goranska je strana cijela pokrivena šumom.

POLAZAK:

08.10.2017. u 6,00 sati ispred hotela “Turist”

Vožnja autocestom Zagreb – Rijeka do Delnica, a dalje starom riječkom cestom.

Putem je predviđeno jedno stajanje za jutarnju kavu na odmorištu Draganić u trajanju od 30 minuta.

Početna točka uspona je na staroj cesti Delnice – Rijeka 1.6 km prije Gornjeg Jelenja.

Staza najprije ide bukovom šumom, a pred kraj gorskom livadom bogatom ljekovitim biljem.

Za uspon od Gornjeg Jelenja (Lepenica) – Tuhobića potrebno je oko 1.40 sati u jednom smjeru, a za silazak 1.30 sati

Nakon planinarskog djela izleta odlazimo na BUNDEVIJADU U VRBOVSKO – izložba autohtono uzgojene hrane starih običaja i zanata.

Etno – gastronomska manifestacija na kojoj je u glavnoj ulozi bundeva u svojoj raskoši, a prati ju velik broj eko – izlagača, bogat kulturno – umjetnički program i zanimljiva natjecanja, uprizorenja običaja i degustacije.

POVRATAK:

U Varaždin stižemo u večernjim satima.

PIĆE I HRANA:

Iz ruksaka za putovanje i uspon na vrh, degustacija i kupnja hrane na sajmu.

OPREMA:

Gojzerice, odjeća u skladu s vremenskim prilikama, zaštita od kiše, vjetra i sunca, planinarski štapovi….

Ponijeti dovoljno tekućine.

Vodiči zadržavaju pravo promjene odnosno nadopune plana izleta.

Svi sudionici izleta moraju imati ovjerenu planinarsku iskaznicu za 2017. godinu.

Svaki planinar polazi na izlet na vlastitu odgovornost, što potvrđuje uplatom!

Obvezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

U slučaju lošeg vremena izlet se odgađa.

CIJENA PRIJEVOZA:

Mali autobus:

Aktivisti 80 kn
Planinari HPD “MIV” Varaždin 100 kn
Novoučlanjeni i vanjski planinari 120 kn

Veliki autobus:

Aktivisti 60 kn
Planinari HPD “MIV” Varaždin 80 kn
Novoučlanjeni i vanjski planinari 100 kn

Vodiči izleta:

Iva Tomac 099/882 4 2 62
Miroslav Priher 091/611 33 06