Petak | 25.08.2017

HPD “MIV“ VARAŽDIN
organizira

VELEBIT – PREMUŽIĆEVOM STAZOM

(25. – 27. kolovoza 2017. godine)

IZLET SE ZBOG POŽARA NA VELEBITU ORKAZUJE!!!!!!

POLAZAK:

25. 8. 2017. godine u 2:00 sati s parkirališta kod hotela Turist u Varaždinu, autoputom kroz Zagreb, Karlovac do Krasna i Zavižana, sa stajanjem prema potrebi.

Dolazak na Zavižan do 8,00 sati kada je i planiran polazak na planinarenje.

TRASA PUTA:

1. DAN:

Polazak u 8:00 sati Premužićevom stazom prema planinarskom domu na Alanu.

Usput je moguće popeti se na vrhove: Gromovača (1.675 m) te Crikvena (1.641 m).

Predviđeno vrijeme rute iznosi cca. 6 – 10 sati, tj. dolazak u dom na Alanu najkasnije do 18:00 sati.

U domu je predviđena večera (gulaš, grah sa kobasicom – 35 kn).

Cijena noćenja iznosi 40 kn po osobi s važećom planinarskom iskaznicom.

U planinarskom domu ima pitke vode (kišnica), a cijena pive je 12 kuna! Ako želite kupovati vodu (npr. Janu), onda se kod prijave na planinarski izlet morate za to javiti tako da domari znaju naručiti vodu.

2. DAN:

Doručak (kobasica sa senfom i čaj – 25 kn).

Polazak na planinarenje u 6:00 sati Premužićevom stazom prema Šatorini (1.623 m), te nastavak dalje prema Kuginoj kući, gdje je predviđena večera (gulaš, grah – 30 kn) i noćenje (40 kn po osobi s važećom planinarskom iskaznicom).

Od Kugine kuće moguć je uspon na Laktin vrh (1.504 m) (cca. 3 – 3,5 sati oba smjera).

Predviđeno vrijeme rute iznosi cca. 7 – 12 sati (bez Laktinog vrha), tj. dolazak u kuće najkasnije do 15:00 sati.

3. DAN:

Doručak i polazak na planinarenje u 6:00 sati prema Skorpovcu Premužićevom stazom koja vodi prema Baškim Oštarijama.

Dolazak u Baške Oštarije u planinarski dom kod Prpe je predviđen oko 15,00 sati.

Predviđeno vrijeme rute iznosi cca. 6 sati. Nakon okrepe i odmora, polazak za Varaždin u 17:00 sati.

SATNICA RUTE BEZ SKRETANJA NA USPUTNE VRHOVE (normalan hod):

1. dan: ZAVIŽAN – ALAN – cca. 6 sati
2. dan: ALAN – KUGINA KUĆA – cca. 7 sati
3. dan: KUGINA KUĆA – PL. DOM. PRPA – cca. 6 sati

POVRATAK:

Iz Baških Oštarija za Varaždin predviđen je u 17:00 sati, s mogućnošću večere u restoranu PRAŠINA prije Gospića, te dolazak u Varaždin oko 23:00 sata sa stajanjem prema dogovoru.

PIĆE I HRANA:

Iz vlastitog ruksaka ali je moguća večera i doručak na Alanu i večera u Kuginoj kući.

Kod prijave molim navesti želite li hranu u domovima, da se na vrijeme zna naručiti.

NOĆENJE:

U planinarskoj kući na Alanu i u Kuginoj kući.

Cijena noćenja u svakoj planinarskoj kući iznosi 40 kuna s važećom planinarskom iskaznicom.

Cijena prijevoza

– autobus 50 sjedala

Aktivisti 90 kn
Planinari HPD “MIV” Varaždin 130 kn
Novoučlanjeni i vanjski planinari 170 kn

autobus 35 sjedala

Aktivisti 120 kn
Planinari HPD “MIV” Varaždin 170 kn
Novoučlanjeni i vanjski planinari 220 kn

Cijena je rađena na bazi 32 i 46 ljudi, ali stvarna cijena izleta će se odrediti kada se bude znao točan broj sudionika izleta, pa će se vratiti višak novaca ako će autobus biti popunjen prema kalkulaciji.

OPREMA:

Standardna planinarska oprema (gojzerice, štapovi, gamašne, topla odjeća, rezervna odjeća, zaštita od sunca, kiše, vreća za spavanje)

NAPOMENA:

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodiči zadržavaju pravo izmjene programa u skladu s uvjetima na terenu.

Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu.

Obvezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

Ulaznica u Nacionalni park (planinarska) – 25 kuna.

VODIČ IZLETA:

Vladimir Češnjaj 099 701 1646
Marina Kopjar 098 591 085

Plan izleta u pdf formatu za ispis…