Četvrtak | 27.07.2017

NP Đerdap 2017.

“N.P. ĐERDAP”
Izletnička sekcija HPD “MIV” Varaždin organizira četverodnevni izlet u N.P. Đerdap u republici Srbiji, te lokalitetima i gradovima Novi Sad, Vršac, Smederevo, Vinicijum, Golubac, Lepenski vir, Donji Milanovac, Kladovo, Vratna, Majdanpek, Žagubica, Avala i Beograd.

27.07.2017. – 30.07.2017.

Đerdap                                                                            Golubačka tvrđava

POLAZAK:

27.07.2017.(četvrtak) u 4 sati ispred hotela “Turist” Varaždin

PLAN PUTA:

Polaskom iz Varaždina ispred hotela ”Turist” u 4 sata, podravskom magistralom preko Koprivnice, Osijeka do Novog Sada. Usputno stajanje na odmorištima.

DAN I. 27.07.2017. ČETVRTAK

Dolaskom u Novi Sad između 10-11 sati sastajemo se sa našim vodičem Magdalenom Seleši koja će nas dalje voditi.

Vrijeme za ručak i mijenjanje novca u mjenjačnicama.

Oko 13,30 sati nastavljamo put prema Vršcu jednom od najstarijih Banatskih gradova, udaljen 14 km od Rumunjske granice.

Razgled grada, kratko planinarenje potom odlazak u hotel Srbija na noćenje.

DAN II. 28.07.2017. PETAK

Nakon doručka odlazimo put Smedereva na desnoj obali Dunava. Posjećujemo arheološki park Viminacijum, tvrđavu Golubac, te nastavljamo prema Lepenskom viru gdje postoji mogućnost
vožnje čamcem do Trajnove table.

Noćenje u hotelu s doručkom.

DAN III. 29.07.2017. SUBOTA

Doručak te odlazak prema Donjem Milanovcu.

Zadržavanje kod Kazana, Diana grada, Kladovo-Vratna te posjet manastiru i obilazak dvije prelijepe kapije Prasti.

Majdanpek, obilazak Rajkove pećine. Žagubica, mogućnost kupanja u banji Ždrelo.

Spavanje u motelu s doručkom.

DAN IV. 30.07.2017. NEDJELJA

Put nas vodi prema Beogradu i Avali te razgledu grada Beograda, Kalemegdana i ostalog.

Potom odlazimo za Novi Sad pozdravljamo se s našom Magdalenom, te preko Slavonije put nastavljamo za Varaždin gdje dolazimo u kasnim večernjim satima.

OPREMA:

Standardna planinarska oprema zaštita od sunca, kiše

OBAVEZNA PUTNA ISPRAVA – VAŽEĆA OSOBNA ISKAZNICA ILI PUTOVNICA

CIJENA PRIJEVOZA:

Članovi društva ……..300,00 kn
Aktivisti ………………..250,00 kn
Ostali ……………………350,00 kn
TROŠKOVI NOĆENJA I ULAZNICE: oko 70 eura
Vodiči zadržavaju pravo izmjene i nadopune izleta u skladu sa uvjetima na terenu.

Odazivom na izlet svaki planinar potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da na izlet pristupana na vlastitu odgovornost te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

VODIČI:

Ladislav Novak 098-92 55 090
Ana Žnidarić 098-91 85 303

Kalemegdan                                                                Avala

Majdanpek                                                       Rajkove pećine

Plan puta u .PDF-u za ispis