Nedjelja | 06.08.2017

Izlet godine – Slovačka 2017.

IZLETNIČKA SEKCIJA HPD “MIV“ VARAŽDIN

organizira od 06. do 13.08.2017. godine

I Z L E T    G O D I N E

S L O V A Č K A

V I S O K E    I    N I S K E    T A T R E

Kanjon Sucha Bela                                                       Prijevoj Demanovsko sedlo

Putokaz Niske Tatre

POLAZAK:

06.08.2017. godine u 7,00 sati na parkiralištu groblja-Hallerova aleja.

PLAN PUTA:

Polazak iz Varaždina u 7,00 sati, vozimo se kroz Budimpeštu za Slovačku do Škutovskog doma u Lipovskoj Osadi.
Dolazak, smještaj po sobama, odmor, večera i druženje.

07.08.2017. PONEDJELJAK

Nakon doručka, polazak za skijaški centar Donovally, koji se nalazi na pola puta između grada Ružomberoka i Banske Bistrice.

Vozimo se žičarom do Nove Hole gdje penjemo vrh Zvollen (1.402 mnv).

Nakon uspona slijedi odmor te povratak za Liptovske Revuce.

Planinarenje u trajanju od 4 sata, stazom koja nije zahtjevna.

Povratak u dom, večera, noćenje.

08.08.2017. UTORAK

Polazak za Bansku Bistricu, obilazak grada, kulturnih znamenitosti, npr. spomenika vojnicima poginulim pri oslobođenju od SSSR-a i Čehoslovačke, crkve Sv. Barbare te prekrasnog dvorca Bojnice.

Dvorac Bojnice smješten je u gornjem dijelu Slovačke u gradu Bojnice uz rijeku Njitru.

Najposjećeniji samostalni muzej, spada u najljepša blaga Slovačke. U blizini se nalazi ZOO centar i toplice.

Banska Bistrica                                                 Dvorac Bojnice

09.08.2017. SRIJEDA

Današnji dan posvetit ćemo Niskim Tatrama te ispenjati vrhove Chopok i Dumbier.

Vrhovi su dostupni svim planinarima, tehnički i kondiciono lako dostupni.

Autobus nas vozi do žičare, gdje se prvo vozimo sedežnicom, zatim vlakom, a potom gondolom.

Vrh Chopok nalazi se na visini od 2.024 mnv, po usponu i silasku dolazimo na prijevoj Demanovsko sedlo (1.756 mnv) do kojeg je cca 1 sat laganog hoda.

Grupa koja penje Dumbier (2.046 mnv) odlazi na uspon, a ostali čekaju povratak, a potom svi zajedno odlazimo u mjesto Lučki, gdje nas čeka autobus koji nas vozi do našeg smještaja.

Večera, druženje, noćenje.

10.08.2017. ČETVRTAK

Odlazak za Štrpski Pleso na 1.300 mnv, obilazak poznatog skijališta, zatim odlazak do Popradskog Plesa na 1.494 mnv s prekrasnim pogledom na jezero te obilazak istog.

Potom odlazimo u zamak Orava iz 13. stoljeća, koji spada u najljepše u Evropi, a smješten je na tri etaže u stijeni.

U ovom zamku snimljen je prvi film o grofu Drakuli.

Nakon obilaska zamka odlazimo u etno selo Zuberec.

Štrpske pleso                                                                    Zamak Orava

11.08.2017. PETAK

Odlazak u Nacionalni park Slovensky raj u kanjon Sucha Bela.

Dužina kanjona je 4 km i prolazi se za 2 sata.

Park obiluje vodom, mostovima, stepenicama te spada u vrlo atraktivne destinacije i obaveznu posjetu svih koji dolaze u Slovačku.

U povratku posjet gradu.

12.08.2017. SUBOTA

Odlazak na Malu Fatru, te se iz doline Vrata sa 750 mnv žičarom penjemo na 1.500 mnv.

Dolazimo do raskršća, gdje desna staza vodi do Velikog Krivana koji je na 1.709 mnv, a lijevo Chleb na 1.646 mnv.

Nakon obilaska obadva vrha spuštamo se do Chata pod Chlebom na 1.497 mnv, gdje je predah i uživanje u prekrasnim pogledima.

Odlazak u mjesto Terchova, obilazak spomenika Janošeku – najpoznatijem slovačkom junaku (inačica Robin Hooda), odmor, razgledavanje mjesta, mini ZOO te povratak na večeru.

U mjestu Šutovo nalazi se i prekrasan vodopad, pa ako nam ostane dovoljno vremena možemo ga posjetiti.

Cheb 1646 mnv

13.08.2017. NEDJELJA

Nakon doručka slijedi povratak za Varaždin, uz posjet Bratislavi i kratkom zadržavanju u glavnom gradu.

Bratislava – glavni grad Slovačke

OPREMA:

Standardna planinarska oprema prilagođena vremenskim uvjetima – mogućnost lošeg vremena (dobre planinarske gojzerice, štapovi, gamaše, slojevita odjeća, zaštita od vjetra, kiše, sunca, rezervna odjeća za presvlačenje).

PREHRANA I NOĆENJE:

Škutovsky dom + nabava u većim centrima

CIJENA POLUPANSIONA:

noćenje + doručak + večera = 20,00 € (7 polupansiona – 140,00 €).

U cijenu nisu uključene ulaznice u dvorce, uspinjače, nacionalni park i ostalo.

CIJENA PRIJEVOZA:

• aktivisti HPD”MIV” Varaždin – 350,00 kuna
• članovi HPD”MIV” Varaždin – 450,00 kuna
• ostali i novoučlanjeni – 600,00 kuna

OBAVEZNO:

• važeća osobna iskaznica,
• planinarska iskaznica s plaćenom članarinom za 2017. godinu,
• zdravstvena iskaznica (preporuka: europska zdravstvena iskaznica),
• preporuka: grupno putno osiguranje (62,00 kune do 70 godina starosti, a iznad 70 godina premija iznosi 305,92 kune).

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost, da prihvaća ovaj program te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodiči zadržavaju pravo promjene odnosno nadopune plana izleta u skladu s uvjetima na terenu te u slučaju nepredvidivih okolnosti.

Svi sudionici planinarskog izleta moraju imati ovjerenu planinarsku iskaznicu za 2017. godinu.

Obvezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

VODIČI:
• JADRANKA ČOKLICA, 098/17 43 755
• VLADKA ČEŠNJAJ, 098/18 41 934

Plan izleta u PDF formatu za ispis…