NOVI IZLETNOVI IZLET

Subota | 28.10.2017

Daruvar – Petrov vrh – 2017.

Izletnička sekcija HPD-a “MIV“ Varaždin organizira izlet

Daruvar – Petrov vrh (614 m/n – HPO)
28. i 29. listopada 2017. godine

1. dan, subota

POLAZAK:

28. listopada 2017. godine u 7,00 sati od hotela Turist

Relacija putovanja: Varaždin – Koprivnica – Đurđevac – Daruvar.

Po dolasku u Daruvar razgledavamo grad i Daruvarsku pivovaru, gdje se proizvodi poznato Staročeško pivo.

Nakon razgledavanja dijelimo se u dvije grupe.

Grupa hodača ide do planinarskog doma. koji se nalazi na 547 mnv. Staza vodi preko Daruvarskih vinograda, a hodanje traje oko 2sata. Planinarski dom “Petrov vrh” udaljen je od samog vrha oko 15 minuta laganog uspona.

Rekreativna grupa može ostati na kupanju te autobusom doći do doma. Smještavanje po sobama, druženje i večera.

2. dan, nedjelja

Ustajanje u 7 sati, spremanje stvari, doručak i kava.

Polazak oko 8 sati.

Grupa hodača ide na kružnu stazu „Malog ždrala“ u trajanju oko 2 sata i spušta se u Daruvar.

Rekreativna grupa ide autobusom na kupanje u Daruvarske toplice.

Zahtjevnost: nezahtjevna planinarska staza

POVRATAK:

Polazak iz Daruvara predviđen je oko 17 sati, a u Varaždin stižemo oko 20 sati.

PIĆE I HRANA:

Večera (30 kn) i doručak (15 kn) mogu se dobiti u domu ili iz ruksaka.

OPREMA:

Standardna planinarska oprema prilagođena vremenskim uvjetima (gojzerice, štapovi, gamaše, slojevita odjeća, zaštita od vjetra, kiše, sunca, rezervna odjeća za presvući)

CIJENA IZLETA:

Članovi društva: ……………..80,00 kn
Aktivisti: ………………………….60,00 kn
Vanjski članovi HPD-a: ….100.00 kn

Cijena obuhvaća prijevoz i noćenje u domu.

Cijena bazena u Daruvarskim toplicama je 25 kn.

NAPOMENA:

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost te da će se pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

Vodiči zadržavaju pravo izmjene programa u skladu s uvjetima na terenu.

Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu za tekuću godinu.

Obvezno ponijeti osobnu, zdravstvenu i planinarsku iskaznicu.

Vodiči:
Srećko Sekulić 095/8610159
Vladka Češnjaj 098/1841934

Program izleta u PDF-u za ispis…

PRAVILA PONAŠANJA NA PLANINARSKIM IZLETIMA

Poštovani planinari,

Uz navedeno u Programu izleta, vodiči će Vas prije svake etape izleta, u autobusu ili nakon izlaska iz autobusa još jednom podsjetiti:
• koji je cilj pojedine etape i kojim putem će se kretati
• koliko je duga etapa i koliko će trajati te kako su planirani odmori
• kakva kondicijska i tehnička spremnost je potrebna
• kakve vremenske prilike nas očekuju i koju opremu trebate ponijeti

Ukoliko bi vodiči propustili to učiniti, molim Vas da ih podsjetite.

Sukladno informacijama koje ste dobili u Programu izleta i od strane vodiča, molimo Vas da:
• pravilno procijenite svoje kondicijske i tehničke sposobnosti sudjelovanja na pojedinoj etapi
• ponesete potrebu opremu, obuću i odjeću
• se opskrbite dovoljnom količinom tekućine i hrane, pazeći pritom da se ne preopteretite
• obavijestite vodiče ukoliko se Vaše ili zdravstveno stanje drugog sudionika u međuvremenu pogoršalo, a moglo bi utjecati na planirano kretanje cijele grupe.

Ukoliko vodič ocijeni da niste dovoljno spremni ili opremljeni za pojedinu etapu može Vas isključiti iz etape i vratiti u autobus, kako ne bi bila ugrožena sigurnost cijele grupe.

Tijekom kretanja nemojte biti ispred prvog vodiča, niti iza zadnjeg vodiča te se nemojte izdvajati iz grupe, osim ako to nije u dogovoru s glavnim vodičem.

Nemojte trgati planinsko bilje na putu, a posebno ono koje je zakonom zaštićeno i nemojte ubirati plodove na privatnim posjedima kojim prolazimo.

Nemojte vikati, galamiti, pjevati ili glasno slušati muziku, jer time uznemirujemo lokalno stanovništvo i životinje kojima su naši putovi prirodno stanište.

Nemojte bacati otpad, ni putem ni u planinarskih domovima u kojim boravimo, već ih nosite u dolinu.

Roditelji su odgovorni za ponašanje svoje maloljetne djece, kao i za to da imaju potrebnu opremu i dovoljno tekućine i hrane.

Molimo Vas da što prije obavijestite vodiče ukoliko bi se putem neki od planinara ozlijedio, obolio, ako ne može pratiti tempo ili nema dovoljno tekućine ili hrane.

Ponašanje u planinarskim domovima uskladite s pravilima koja su oglašena u njihovim prostorijama.

Nemojte unositi planinarske štapove ni veće ruksake u autobus. Putnici iz prednjeg dijela autobusa bi trebali koristiti isključivo prednja vrata, ako je to moguće. Također u autobus bi trebali prvo ulaziti oni koji su dalje od ulaza i oni koji sjede uz prozor. Kako bi ubrzali postupak ukrcavanja i učinili ga sigurnijim, molimo da po ulasku u autobus što prije sjedate na svoja sjedala, a razmještanje prtljage i osobnih stvari ostavite za kasnije. Tijekom vožnje nemojte se kretati autobusom, niti ometati vozača, a eventualne želje i potrebe diskretno dojavite vodičima.

Još jednom Vas molimo da se tijekom cijelog izleta ponašate u skladu s planinarskom etikom i pravilima pristojnog ponašanja, jer time doprinosite ugledu našeg planinarskog društva.

Prilikom nošenja štapova pazite da se ne razmahujete njima kako ne bi ozlijedili planinara iza sebe, te držite dovoljan razmak između planinara ispred sebe.

Kod kretanja planinarskom stazom gdje postoji mogućnost odronjavanja kamena, budite oprezni da ne bacate kamenje na grupe ispod sebe, a ako se to dogodi odmah glasnim javljanjem ‘Kamen!’ upozorite na to one ispod sebe.

Iako će na to paziti i vodiči, molim Vas odmah dojavite da netko nedostaje u grupi ili u autobusu.

Ako vodiči primijete da određeni sudionici češće krše navedena pravila, slobodni su drugim vodičima preporučiti da su nepoželjni na sljedećim izletima ili ih prijaviti Sudu časti.